Czas na prezenty

Pexels / Pixabay

Z czym kojarzą się nam Święta Bożego Narodzenia? Dla większości z nas będzie to z pewnością magiczny czas, który spędzamy w gronie najbliższych – naszej rodziny i przyjaciół. Czas, w który możemy odpocząć od codziennych obowiązków i zgiełku, wyciszyć się, zrelaksować i cieszyć obecnością innych osób. To także czas duchowych uniesień i religijnych uroczystości. Ale to nie wszystko. Święta to także radosne piosenki, przepiękne dekoracje oraz… prezenty. O ile dla wielu osób zakup prezentów to czysta przyjemność, bowiem nie stanowi to dla nich żadnego problemu, dla innych może być powodem dużego stresu. Dlaczego? Każdemu bowiem chcielibyśmy zwykle sprawić coś, co wywoła na jego twarzy uśmiech, nie do końca wiemy jednak co to takiego.

 

Zwykle decydujemy się więc na zakup prezentów drogich, a nie dobrze przemyślanych. Nie jest to najrozsądniejsza strategia. W jaki sposób powinniśmy podejść do zakupów świątecznych, aby po pierwsze nie zbankrutować, a po drugie sprawić każdej z obdarowanych przez nas osób radość? Zacznijmy od sporządzenia listy, na której znajdą się wszystkie osoby, które w danych roku pragniemy obdarować. Możemy też podzielić je podług kategorii takich jak kwota, jaką możemy w danym celu przeznaczyć. Zwykle bowiem więcej pieniędzy przeznaczamy na naszego małżonka, dziecko czy rodziców niż na znajomych z pracy, którzy przykładowo pomogli nam przy jednym z projektów i drobnym upominkiem chcielibyśmy im za to podziękować i wyrazić naszą wdzięczność. Następnie zastanówmy się, co sprawi danej osobie radość – jakie są jej zainteresowania, pasje, hobby, w jaki sposób lubi spędzać swój wolny czas, ale też co może się jej przydać.

 

Początkujący fotograf z pewnością ucieszy się z profesjonalnego aparatu, fotograficznych akcesoriów czy praktycznego poradnika. Dla wielbicieli muzyki idealnym prezentem będzie na przykład płyta winylowa ulubionego artysty, książka o początkach jakiegoś lubianego zespołu czy też bilety na koncerty. Dla miłośników literatury poza książkami zakupić można różnego rodzaju akcesoria, takie jak na przykład oryginalne zakładki, ale też rzeczy związane z ulubioną serią powieści i tak dalej. Oczywiście to tylko kilka popularnych przypadków. Do każdej z bliskich nam osób podejść powinniśmy w sposób indywidualny i znaleźć coś, co sprawi najwięcej radości. Warto jednak pamiętać o tym, że najlepszym prezentem, jaki możemy podarować naszym bliskim jest nasz czas i zainteresowanie – najlepiej nie tylko od święta, ale każdego dnia.