Dj zamiast zespołu – jak dobrać odpowiedniego?

453169 / Pixabay

W zależności od tego, skąd pochodzisz, rzeczy, które bierzesz pod uwagę przy wyborze muzyki na swój ślub, są diametralnie różne. Wcześniej nie było zwyczaju brać na wesela Dja a jedynie zespół muzyczny który przygrywał ale robił też dość długie przerwy.. Nie nadawał się też do niektórych tańców i piosenek jak Macarena, ChaCha, Slide, YMCA itd..

Warto jednak przed wybraniem Dj-a zastanowić się czego oczekujemy na wesel. Warto zaznaczyć bowiem że nie wszyscy DJ-e są równi, a ci dobrzy są na wagę złota. Ale nawet jeśli niekoniecznie masz całą masę opcji DJ-a na swój ślub możesz uporządkować swoją ślubną listę odtwarzania w pewien sposób dzięki temu ślub przebiega bezproblemowo, nawet jeśli facet zarządzający systemem jest trochę nie w temacie albo ma dosyć specyficzne podejście do imprezy.

Porady – dj na wesele

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci to wszystko skonfigurować, abyś mógł się zrelaksować i cieszyć się muzyką, którą chcesz usłyszeć podczas wielkiego dnia!

1) Ustal z góry, że jesteś KLIENTEM i że dowodzisz. Daj mu znać, jeśli nie lubisz rozmówcy. Powiedz mu, jeśli absolutnie nie ma miejsca na niezależną ocenę utworów i muzyki. Jeśli nie chcesz słyszeć żadnego utworu, którego nie ma na osobistej liście odtwarzania, daj mu znać. Ustal podstawowe zasady i nie bój się być trochę agresywnym, i pisz to, prosząc go o potwierdzenie twoich próśb. Wielu DJ-ów woli być traktowanych bezpośrednio aby wiedzieć co i jak. Tylko nie bądź niegrzeczny. Bądź trochę milszy, jeśli jest twoją jedyną opcją na dany termin.

2) Bądź bardzo precyzyjny w temacie swojej listy odtwarzania, a jeśli nie da ci dobrej formy do pracy, utwórz własną i uwzględnij następujące kategorie:

Ceremonia

– Preludium muzyczne
– Muzyka na wejście
– Muzyka do procesji druhen
– Muzyka na pochód panny młodej

Przyjęcie

– Muzyka koktajlowa przed wejściem
– piosenka wejściowa
– Pierwsza piosenka taneczna
– piosenka do tańca tatusia / córki
– piosenka taneczna matka / syn
– Muzyka koktajlowa po wejściu
– muzyka na kolację
– Piosenka do krojenia ciasta
– Piosenki do rzucania bukietów / podwiązek
– utwory do zabawy
– Ostatni taniec

Artykuł powstał  przy współpracy z http://nawesele.com.pl