Ładne plakaty, reprodukcje i grafiki

ErikaWittlieb / Pixabay

Mieszkanie, w którym znajdują się piękne przedmioty i bibeloty zaprasza do wypoczynku i relaksu. Co prawda nadmiar przypadkowych przedmiotów stwarza wrażenie chaosu, ale kilka stylowych dodatków jest tym co scala wnętrze w spójną i harmonijną całość. Ładne plakaty mogą stanowić niebanalną ozdobę w mieszkaniu.
Współczesne grafiki są wykonane na wysokiej jakości papierze. Często są to reprodukcje znanych dzieł, choćby Picassa. Pablo Picasso potrafił za pomocą jednej kreski stworzyć oryginalne dzieło o ponadczasowym charakterze. Jego reprodukcje sprawdzą się zarówno w biurze jak i w domu.

Salon i pokój dzieci – fotografie, plakaty i grafiki

Ostatnimi czasy ogromną popularność zyskały grafiki botaniczne. Na fali stylu eko lub skandynawskiego takie ozdoby na ścianę stały się nieodłącznym elementem salonów i pokojów dziecięcych.
Ładne plakaty nie muszą kosztować dużo. Współczesne wzornictwo nawiązuje nieraz do lat sześćdziesiątych. Wyraziste kolory i idylliczne obrazki przedstawiające plażę lub góry są niedrogie, ale bardzo piękne. Oprawione w delikatną ramę, zachwycą gości i sprawią przyjemność domownikom, którzy mogą obcować z nimi na co dzień.
Kupując reprodukcje znanych dzieł musimy się liczyć z większym wydatkiem. Taki obraz powinien być starannym odzwierciedleniem oryginału, aby nie był kiczowatym i tandetnym bohomazem. Czasami warto postawić na ładne plakaty w salonie niż nieudane reprodukcje światowych dzieł.

Afisze teatralne mogą być również wykorzystane jako ozdoba na ścianę. Są one zazwyczaj wysmakowane artystycznie, mogą mieć wygląd grafiki lub być połączeniem kilku stylów malarskich.
Gołe ściany w mieszkaniu sprawiają wrażenie surowości i ascezy. Udane grafiki, które nie narzucają żadnego stylu i są skromne w przekazie będą nadawały pomieszczeniom przyjazny i gościnny charakter, a także będą odzwierciedlały upodobania mieszkańców.