Magia świąt

6979608 / Pixabay

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. To okres, który niesamowicie wyróżnia się w naszym kalendarzu. To okres radości, przygotowań, ale także wrażeń duchowych i wizualnych. Już prawie od początku listopada w sklepach pojawiają się ozdoby, którymi przyozdobimy naszą przestrzeń.

Drzewko świąteczne

To, co przede wszystkim kojarzy się z wystrojem domu w czasie świąt Bożego Narodzenia to choinka. Pięknie przyozdobione choinki widzimy nie tylko w domach, ale i na ulicach. To coś, co jest nieodłącznym elementem tradycji. Bez choinki nie wyobrażamy sobie świąt. Drzewko to jest zazwyczaj świerkowe, albo jodłowe. To pierwsze jest częstszym wyborem. Do dekoracji wybieramy bombki. Mogą być zarówno mniejsze, jak i większe. Bombki kupimy również w różnych kształtach, wzorach i kolorach. Do tego zazwyczaj dokładamy łańcuchy, cieńsze lub grubsze w zależności od naszych upodobań. No i lampki. Kupujemy różne rodzaje. Jedne są dłuższe, inne krótsze. Mogą być okrągłe, albo na przykład w kształcie dzwoneczków. Mogą świecić w jednym kolorze, albo być różnokolorowe. Lampki mogą być jednostajne, albo migać i zmieniać kolory co chwilę. To co wybierzemy, zależy od nas.
Ale przecież nie musimy tylko kupować. Możemy również zrobić swoje ozdoby. To całkiem proste. Do tego znajdziemy wiele filmów w internecie, które ułatwią nam skonstruowanie ciekawej bombki, albo pięknego łańcucha.

Co jeszcze mamy w tym czasie?

W świeta oprócz choinek, w domu znajdziemy pyszne dania. Na początek dania wigilijne. Później bardzo duże ilości jedzenia na kolejne dni. Tradycyjnie już przygotowujemy tyle, aby naprawdę było wystawnie. W końcu to jedyny taki czas w roku.
Oprócz jedzenia ważne jest to, co sami od siebie dajemy. Tak są prezenty. Ale nie koniecznie teraz o to chodzi. Dajemy swój czas bliskim, spotykamy się i rozmawiamy. Choć na chwilę zapominamy o troskach. Śpiewamy kolędy. Ten czas przepełniony jest radością i życzliwością. To wszystko daje nam poczucie magii świąt.
Obecnie jednak rządzą prawa mediów społecznościowych. W tym okresie pojawia się masa zdjęć z bliskimi i przyjaciółmi. Zdjęcia te są pogodne i radosne. Pokazują nam jak pięknie może być. Stają się też pamiątką na przyszłość. Dlatego często nie możemy sobie odmówić, aby je zrobić. Potem możemy przy nich wspominać stare, dobre czasy.
Święta to wyjątkowy okres, chyba dla każdego. Najważniejsze jest to, abyśmy wykorzystali je w odpowiedni sposób i spędzili w zdrowiu oraz atmosferze dobra, piękna i miłości.