Skuteczna metamorfoza, która pozytywnie wpłynie na wygląd i samopoczucie.

LisaLiza / Pixabay

Mimo starań, nie możesz poradzić sobie z wyglądem Twoich włosów? Stale mycie i wcieranie różnego rodzaju odżywek do włosów, nie poprawiły wyglądu włosów? Nie martw się, czasem warto poddać się małej metamorfozie, by poczuć się komfortowo, a włosy olśniewały.

Człowiek zapytany o kolor włosów, jest wstanie wymienić podstawowe kolory włosów, które posiadają mijający nas na ulicy ludzi. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że dane koloru jest aż kilka innych odcieni, które znacząco różnią się od siebie, nie zawsze korzystnie wpływając na wygląd osoby.
Wiele osób boryka się z burymi odcieniami, które dają wrażenie stale brudnych lub przetłuszczonych włosów mimo, iż regularnie poddają je pielęgnacji. W takiej sytuacji samopoczucie może poprawić koloryzacja włosów.
Z racji dużego zapotrzebowania, producenci farb do włosów, stale pracują nad nowymi odcieniami, które mogłyby wybrać osoby, o najbardziej wygórowanych potrzebach.Pracujący z nimi fryzjerzy, doskonale znają zasady przygotowania farb przeznaczonych do koloryzacji włosów oraz umiejętnie nakładają je na włosy, unikając przy tym zniszczeniu cebulek. Dostępne fary, są przygotowywane w taki sposób, aby nie wywoływały podrażnień skóry, jednak skutecznie zmieniły kolor na pożądany. Nie jest to jednak w każdym przypadku możliwe.

Jak skutecznie zafarbować włosy na pożądany kolor?

Najczęściej fryzjerzy spotykają się z chęcią wykonania o wiele jaśniejszego odcienia włosów niż te, które w danej chwili ma klientka. Aby więc można było zafarbować włosy na wybrany kolor, konieczne jest rozjaśnienie włosów. W tym celu, przygotowuje się farbę która rozjaśnia naturalny pigment. Czasem zabieg ten, trzeba powtórzyć kilkukrotnie, stosując przerwę by nie uszkodzić włosów. Kiedy włosy zostaną już rozjaśnione, przychodzi czas na koloryzacje, wybranym wcześniej kolorem .
Koloryzacja włosów wymaga dużej precyzji i wiedzy. Złe zastosowanie farby lub niewłaściwa przerwa między farbowaniem, może spowodować nieodwracalne uszkodzenie komórek włosów lub doprowadzić do poważnych problemów skórnych. Jeśli chcesz mieć pewność, że po koloryzacji Twoje włosy będą piękne i mocno, korzystaj z doświadczonych salon ów fryzjerskich, które zadbają o skórę jak i włosy. Unikaj samodzielnego farbowania.